Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pred 103 rokmi sa narodil najlepší slovenský stíhací pilot druhej svetovej vojny Ján Režňák.

Svoje postoje, uvedené v citácii, si najlepší slovenský stíhací letec udržal až do svojej smrti v roku 2007.

Citát sme nevybrali náhodou. Je to postoj hrdého Slováka, ktorý nielen odmietol povstať v tzv. „SNP“ proti slovenskej štátnosti, za ktorú dlhé roky bojovali vlastenci okolo Andreja Hlinku, ale za svoj štát nasadzoval aj to najcennejšie, čo mal – svoj život. To môže byť v kontexte dnešnej liberalizmom indokrinovanej spoločnosti považované za bláznovstvo.

Veď je tomu len pár hodín, čo prišli médiá s prieskumom, že len necelých 28% Slovákov by bolo ochotných bojovať za Slovenskú republiku. Boj za štát si totižto mnohí spájajú s bojom za politikov, za vládne strany. V tomto smere sa nie je čomu čudovať.

Veď aj Ján Režňák to, že bojovali za štát, spojil s osobou pána prezidenta Tisu. Štát viedol politik, ktorého národ miloval, a preto aj ochota a verva, s ktorou išli slovenskí vojaci do boja za štát tomu zodpovedala.

A preto sa netreba veľmi čudovať, že ochota za svoj štát bojovať dnes, keď jednu vládu plnú káuz vystrieda ďalšia vláda plná káuz, je na bode mrazu. K tomu pripočítajme dlhé roky démonizovania a kriminalizovania vlastenectva a keď si to spočítame, tak vlastne ten prieskum dopadol možno ešte dobre…