Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Po úspešnom minuloročnom štarte Trojkráľového šachového turnaja, sme sa rozhodli z tohto turnaja spraviť tradíciu. Preto sme aj rok 2020 začali touto nádhernou hrou, vyžadujúcou nie len vhodnú stratégiu, ale aj kľud a sústredenie.  Tento krát sa turnaj konal 4. januára v Ružomberku. Oproti minuloročnému turnaju, kedy sme hrali každý s každým, sme zvolili švajčiarsky herný systém pozostávajúci zo 7 kôl. Počítačový program nám určoval protivníkov podľa kvality a tak aj vzájomné zápasy boli o to vyrovnanejšie.  Aj napriek tomu, že hlavným cieľom našich podujatí nie je dotiahnuť profesionálnych hráčov, sme nesmierne radi, že sa ho aj tento rok zúčastnili aktívny šachisti hrajúci ligu.  Aj prehra nad triedovo lepším súperom je však prínosom a burcuje nás zdokonaľovať sa a zlepšovať sa, aby sme o rok boli adekvátnymi súpermi. 

Sme nesmierne radi, že aj tohtoročný turnaj nebol len o miestnych šachových nadšencoch, ale spája ľudí nie len z iných okresov, ale aj krajov. Zábavný a zároveň napínavý sobotný deň strávili spoločne šachový nadšenci z okresov Ružomberok, Tvrdošín, Kežmarok, Poprad, Žilina, Čadca, ale aj Detva. Zároveň aktivisti Ľudovej mládeže spolu s členmi ĽS Naše Slovensko, ale aj šachovými nadšencami, ktorí nie sú združení v žiadnej organizácii, či strane.

Scenár tohtoročného turnaja bol rovnako ako minulý rok napínavý až do konca a v poslednom kole zápasov sa rozhodovalo o  prvých troch miestach. Nakoniec tretie miesto obhájil domáci Michal B., druhé miesto patrilo minuloročnej víťazke Kataríne Š. a prvenstvo tento rok vybojoval Ľubomír V. Výhercom srdečne gratulujeme.

Tohtoročné úspešné pokračovanie trojkráľového šachového turnaja pod hlavičkou Ľudovej mládeže nás povzbudilo zdvihnúť pomyselnú organizačnú latku tohto turnaja vyššie a tretí ročník pripraviť na ešte lepšej úrovni. Už teraz sa tešíme…